so 8.2.2014 |

Zápas Lovosice - Jičín

Jičín měl před sobotním zápasem proti Lovosicím šanci poskočit na medailové pozice, ovšem domácí Lovci byli jednoznačně proti a od prvních minut to dávali jasně najevo. Nejhlasitěji asi mezi 10. a 16. minutou, kdy Jičín v tradičním souboji regionálních sousedů zaskočili šestibrankovou šňůrou (11:6). Odstup si pak přesně mířící Landa, Motl a Jonáš drželi až do přestávky, kdy skóre ukazovalo stav 18:12. Svou dominanci pak potvrdili další pětibrankovou sérii Severočeši mezi 41. a 48. minutou (ze stavu 21:17 na 26:17). Stáhnout dramatické manko se ještě Jičínští pokusili mezi 48. a 55. minutou, kdy korigovali na rozdíl pěti branek 27:22, víc ale nezvládli. Lovci si hlídali zcela přesvědčivé vítězství, vždyť do vedení pustili Jičín jen jednou v 6. minutě (3:4). Lovosice tak v tabulce šlapou na paty Plzni, která však bude hrát své utkání 19. kola až v neděli.